Nişantaşı’nda Alışveriş Yerleri

SHARE


Lüksün merkezi Nişantaşı’nda alışveriş yerleri keşfetmeye hazır mısınız? İstanbul’un en gözde alışveriş semtlerinden biri olan Nişantaşı, yeme-içme ve eğlence seçenekleriyle pek çok kişinin uğrak yeri. Bu semtte alışveriş rotanızı çizmeden önce semtin keyifli kafelerinden birinde oturup güzel bir kahve eşliğinde hangi mağazalara uğrayacağınıza karar verebilirsiniz. Dünyaca ünlü markaların butiklerine ev sahipliği yapan Nişantaşı, Mastercard® kart sahipleri için gerçek bir cennet. Chanel, Hermes, Prada, Louis Vuitton, Lanvin, Alexander McQueen gibi dünya moda devleri albenili vitrinleriyle moda severleri cezbediyor. Nişantaşı’nda alışveriş yerleri içinde en gözde olanları lüksün merkezi olarak kabul edilen, 700 metre uzunluğundaki Abdi İpekçi caddesinde yer alıyor. Semte alışveriş ve yemek yemek için gelenlerin şıklığını bu caddede fark etmemek imkansız. Caddenin iki tarafına konumlanmış, kıyafetten ayakkabıya, mücevherden ev eşyalarına kadar pek çok seçkin mağaza, renkli ve ışıltılı vitrinleriyle size göz kırpıyor.

Bir taraftan Christian Louboutin’in kırmızı tabanlı stillettolarıyla flört ederken, diğer taraftan Roberto Cavalli’nin efsane elbiselerine göz kırparken buluveriyorsunuz kendinizi. Zegna, Canali gibi erkek modasının dev isimleri yine bu cazibe merkezinin ortasında yer alan birkaç mağazadan biri.

Tek tek butik dolaşmayı sevmiyorum, tek bir mağazaya gireyim hepsi ayağıma gelsin diyorsanız yine Abdi İpekçi caddesi üzerinde bulunan Beymen, Vakko ve Brandroom sizin için biçilmiş birer kaftan. Her üç mağazada da lüks markalardan zengin seçenekler bulmak mümkün. ‘Personal shopper’ hizmeti de sunan bu mağazalarda cazibeli seçenekler arasında kendinizi kaybedebilirsiniz. Lüks markalar dışında sokak markaları açısından da Nişantaşı gerçek bir cennet. Zara, Gap, TopShop, Marks and Spencer gibi markalar semtin çeşitli noktalarına dağılmış durumda. Nişantaşı’nda alışveriş yerleri genellikle saat 18.30 itibariyle kapanıyor. Ama sinema ve alışveriş keyfini birleştirmekten hoşlananlar saat 22.00’ye kadar açık olan City’s Alışveriş Merkezi’ni tercih edebilirler.

Yabancı markalar size hep aynı geliyorsa, Avrupa moda haftalarında yıldızları yükselen Türk modacılara da mutlaka uğramalısınız. Desenlerin prensi Atıl Kutoğlu, danteli benzersiz güzellikte işleyen Nedret Taciroğlu, şık kaftanları ve el işlemeleri ile ünlü Dilek Hanif, Nişantaşı’nın gözde Türk modacılarından sadece birkaçı.

Nişantaşı’nda alışveriş yerleri arasında daha az bilinen ama bilenler için de adeta bir tutkuya dönüşen markaları da keşfetmeyi ihmal etmeyin. Hele bir vintage tutkunuysanız Mim Kemal Öke caddesi üzerinde yer alan Fey’e mutlaka uğramalısınız. Türkiye’nin ilk moda editörü olan Fatoş Yalın’a ait marka gerçek bir vaha. Yaşsız ve zamansız kıyafetlerin bulunduğu bu mağazada Fatoş Yalın’ın kendi eliyle yurt dışından satın alıp topladığı, küpeden şapkaya pek çok vintage aksesuar da bulunuyor.

Bu cadde aynı zamanda sıra dışı ve popüler kafelere de ev sahipliği yapıyor. Öğle yemeği, biraz soluklanmak ve lezzetli bir şeyler atıştırmak isteyenler için Delicatessen ideal. Karnınızı doyurduktan sonra yeni açılan ve İstanbul’un gözde otellerinden biri olan St. Regis İstanbul’u ziyaret etmelisiniz. St. Regis İstanbul, Türk sanatçılara ait değerli tablo ve eserlerle sanatseverlere gerçek bir sanat şöleni sunuyor. St. Regis’nin alt katında bulunan iki çok özel dükkan da mutlaka görülmeli. Eclectique ve Assouline, kitaptan timsah çantalara, vintage aksesuardan Serdar Gülgün’ün tasarladığı objelere kadar çok farklı alışveriş seçenekleri sunan mekanlardan.

Our writers' favourites

X
- Enter Your Location -
- or -