İstanbul’daki en iyi lounge barlar farklılık ve lüks arayanları bekliyor

SHARE


İstanbul, dünyanın sayılı başkentleri arasında şüphesiz, en çok imkanı ve en güzel mekanları sunan şehirlerden birisi. Bu mekanlar arasında tasarımları ve rahatlatıcı ambiyansları ile insanı, şehirden uzak farklı bir dünyada hissettiren lounge barlar, İstanbul gece hayatı meraklıları arasında son derece popüler.

Bazen iş çıkışında yorgunluk atmak, bazen İstanbul’a gelen misafirleri ağırlamak, bazen de geceye yavaş yavaş hazırlanmak için tercih edilen bu mekanlarda lounge müzik eşliğinde çeşitli içecekler ve leziz atıştırmalıklarla sohbet ederek keyifle vakit geçirebilirsiniz. İşte size Mastercard önerileriyle çeşitli semtlerde bulunan lounge barlar:

W Lounge

Mekan o güzel, geniş ve Arnavut kaldırımlı Akaretler yokuşunun hemen başında davetkar şekilde yer alıyor. Mücevher kutusu konsepti tasarımlı girişinden geçtikten sonra, kendinizi şehir gürültüsünden çok uzak başka bir dünyada bulabilirsiniz. Bu gizli bahçe tam bir buluşma noktası. İster barda, ister çardaklarda, ister masalarda oturun, ister öğle arası ister akşamüstü uğrayın, enfes ambiyansında tamamen gevşeyeceğiniz muhakkak. Serinletici değişik kokteyl çeşitleri ise dillere destan.

The Vault: Kasa Roof Lounge Bar

Karaköy civarında olanlar için bir seçenek, Bankalar Caddesi’nin başında bulunan The Vault Hotel’in Kasa Roof Lounge Bar’ı. İş çıkışında eski Sümerbank’ın tepesinden tarihi yarımadayı, gökyüzünü ve vapurları seyrederek bir şeyler yudumlamak, hele ki yaz aylarında oldukça rahatlatıcı olacaktır.

Le Fumoir

Şişhane civarındaysanız Georges Hotel’in terası Le Fumoir adresiniz olmalı. Geniş koltuklara yayılıp muhteşem İstanbul’u seyretmeye ek olarak otelin zarafeti ve enfes kokteylleri de unutulmayacak bir akşam geçirmenizi sağlayabilir.

Backyard

Etiler’deki Backyard ise insanı İstanbul kalabalığından koparan yemyeşil bir arka bahçe. İstanbul gece hayatı başlangıç durağı olarak iyi bir alternatif olabilir ama içeri girdikten sonra özellikle yazın, bahçede çimlerde yayılmak için kalabilir, hatta yazın pazar günleri patlamış mısır eşliğinde açık hava sineması izleyebilirsiniz.

Sofa Hotel: Frankie

Nişantaşı’nda iseniz Teşvikiye Caddesi’ndeki Sofa Hotel’in üst katındaki Frankie’ye öğle arası veya akşamüstü bir kaçamak yapabilirsiniz. Lounge, restoran veya teras seçeneği sunan mekanda geceleri canlı müzik yapıldığından İstanbul gece hayatı müdavimleri arasında oldukça popüler. Son derece şık olan terasından Boğaz Köprüsü ve Çamlıca’yı izlerken aslında birkaç kat aşağıdaki kalabalık caddede alışveriş için koşuşturan insanlar olduğunu düşünmek bile keyif verici.

Leb-i Derya

Lounge barlar arasında yabancı turistlerin de gözdelerinden olan Leb-i Derya‘yı belirtmeden geçmek olmaz. Beyoğlu’nda şık bir atmosferde göz kamaştırıcı bir manzara karşısında bir şeyler yudumlayarak stres atmak pek mümkün.

Atelier Lounge ve Bleu Lounge

Daha da yükseklere çıkmak isteyenlerse Ritz Carlton’un Atelier Lounge ve Bleu Lounge‘unda Akdeniz mutfağı atıştırmalıkları ve inovatif kokteyllerle akşamüzeri yavaş yavaş ışıldamaya başlayan İstanbul’un tadını çıkarabilirler.

Our writers' favourites

X
- Enter Your Location -
- or -