Galata’da Alışveriş yerleri

SHARE


Şehrin cazibe merkezi olmaya aday semti Galata’da, alışveriş yerleri keşfedilmek için sizi bekliyor. Hızla değişen ve pek çok tasarımcıya ev sahipliği yapan Galata’nın sokakları buram buram tarih kokuyor. Cenevizliler döneminden kalan Galata Kulesi turistlerin mutlaka görülmesi gerekenler listesinde her daim en üst sıralarda olduğu için bu semtin çoğunlukla çok kalabalık olduğunu söyleyebiliriz. Ama Galata’da tek cazibe merkezi tabii ki sadece tarihi Galata Kulesi değil.

Benzerlerine az rastlanır özgün tasarımlarla donatılmış renkli vitrinleriyle Galata’da alışveriş yerleri, farklılık arayışı içinde olanlar için ideal. Serdar-ı Ekrem Sokak, Galata’nın en ünlü sokaklarından.

Serdar-ı Ekrem Sokak’ta yer alan ünlü Türk Modacı Bahar Korçan ise bu sokağın en eskilerinden. Modayı sırça köşkünden çıkarıp sokağa taşıma isteğiyle tarihi Galata sokaklarını tercih etmiş. Zamansız ve yaşsız tasarımlarıyla pek çok kesime hitap eden modacının butiğinde sadece giysi değil battaniye ve tabak gibi çok çeşitli ürünler de bulmak mümkün.

Galata’nın popüler uğrak yerlerinden biri de uluslararası pek çok ödüle sahip, tasarımcı Bihter Ayda Pekin’e ait Aida Pekin Takı evi. Koleksiyonlarında romantik ve net dokunuşlar taşıyan tasarımlara ağırlık veren tasarımcı farklı çizgisiyle dikkatleri çekiyor. Kimsede olmayan farklı takılar peşindeyseniz Aida Pekin Tasarım Evi’ne bir göz atın deriz.

Vintage severler koşun! Tarihin koridorlarında kaybolacağınız Galata Antiques‘te farklı dönemlere ait değerli eserlere cazip fiyatlarla sahip olabilirsiniz. 1900’lü yıllara ait İngiliz mobilyalarını görünce aristokrasiden başınız dönebilir. 1800’lü yıllara ait gemi çıkması pirinç lamba ise size hüzünlü Titanic günlüklerini hatırlatacaktır. Çoğunluğu Kuzey Avrupa’dan derlenmiş, asırlık mobilya ve aksesuarlardan oluşan bu zengin koleksiyon ile tarihte keyifle bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Bir kahve içip soluklanmak istiyorsanız ve kıyafet, ayakkabı, takı, aksesuar hatta yastık bulabileceğiniz zevkli seçeneklerin bulunduğu bir mağaza arayışındaysanız Atelier 55’e uğrayabilirsiniz. Bora Aksu, Batya Kebudi, Misela, R Y Augousti, Ümit Benan, Charlotte Olympia bu mağazada rastlayabileceğiniz harika markalardan sadece birkaçı. Philip Treacy’nin baş döndüren haute couture şapka tasarımları da bu çok renkli mağazada moda severleri bekliyor.

Archive Furniture, gerçek bir mobilya vahası ve Galata sokaklarına çok yakışıyor. Tasarım, stil ve kalite odaklı geniş bir yelpazeden mobilya, aydınlatma ve aksesuar tasarımlarının yer aldığı bu mağazada uluslararası marka ve tasarımcıya ait pek çok klasik ve çağdaş ürün mevcut. Eklektik yapılardan hoşlananların uğrak yeri olan Archive Furniture’da, 1930′lar, 40′lar ve 50′lerin soul ve caz müziğinden ve elleri ile üreten sanatkarların bilgeliğinden ilham alan aydınlatma ürünlerini, merak uyandıran, sürprizli kolajlardan oluşan kütüphaneleri bulmak mümkün.

Amsterdam’ın ünlü konsept butiği 290 sqm, Galata sokaklarında karşınıza çıkınca şaşırmayın. Farklı markaların ender bulunan ve ulaşılması güç tasarımlarını bu mağazada elinizin altında buluveriyorsunuz. Bisikletlerden, kahve masası kitaplarına, kadın ve erkek giysilerinden iPad kılıflarına kadar zengin tasarım ürünleriyle, 290 sqm Galata sokaklarına yolu düşenlerin beğeneceği bir uğrak yeri.

Our writers' favourites

X
- Enter Your Location -
- or -