2016 kadın moda trendleri ile vakit geçirmeden tanışın

SHARE


Moda diye aslında hiç giymeyeceğiniz bir elbiseyi aldığınız, topuklu giymeyi sevmediğiniz halde pırıltılarına kapılıp bir çift yüksek ökçeliyi paket yaptırıp çıktığınız oldu mu hiç? Her insanın karşısına hayatta en az bir kez böyle bir “kazara” ve istenmeyen alışveriş çıkar.

Ağızlara pelesenk olmuş “Moda, insanın kendine yakışanı giymesidir” klişesine pek fazla girmeden, bu tür istenmeyen alışverişlerden ya da moda kurbanı olmaktan nasıl sıyrılırız? Yanıt ironik olduğu kadar aynı zamanda yine çok moda olan bir sözcükte saklı: Trend. Eğer siz de yeni senede “trend dışı” kalmak istemiyorsanız, 2016 kadın moda trendleri ve İstanbul butik ve modaevleri ile hemen tanışmak için yazının devamını okuyun.

Göz kamaştıran gösterişli parçalar

2015’le vedalaşıp, yeni yıla hafif giriş yaptığımız şu günlerde, 2016 kadın moda trendleri neler diye merak edenler, İstanbul butik ve modaevleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler bize kulak vermeliler; zira 2016 kadın moda trendleri ile ilgili harika ipuçlarımız var. Gelecek sezon gözlerimiz kamaşacak çünkü gösterişli parçalar başrolde. Minimal, sade ve havalı olmaktan uzak bir tarzınız var ise 2016 kadın moda trendleri pek size göre olmayabilir ama siz yine de seveceğinizi düşündüğünüz renkleri gözden geçirin çünkü çarpıcı renklerin hakim olduğu, uçuş uçuş romantik şifonların göz kamaştıracağı bir sezonun ayak sesleri bunlar.

Ölçülü dekolteden hoşlananlar, tercihlerini omuzların açık bırakıldığı tasarımlardan yana kullanabilirler. Göğüs, bacak ve sırt dekoltesi de yeni sezonda karşımıza çıkıyor elbet, ancak aslan payı omuz dekoltesine bırakılmış gibi görünüyor. Geçmiş yılların modasına sıklıkla vurgu yapılırken 1970’ler ön planda duruyor. Püsküller, jeanler ve batik desenler 70’li yıllara ait kartpostallar gibi sıkça nostaljik rüzgarlar estirecek yeni sezonda.

Bir başka çok konuşulacak trend ise, Instagram’da #robelife hashtagi ile sıklıkla karşımıza çıkan şık sabahlıklar. Modacılar bu şıklığa sırtlarını dönememiş olacaklar ki, koleksiyonlarına ipek ve satenden diktikleri sabahlık görünümlü kıyafetlerden bolca koymuşlar. Sokak modasını kasıp kavuracağa benzeyen bu trend ponponlu terliklerle tamamlandığında ise görsel bir şölen oluşacağını söyleyebiliriz. 2015-16 kış sezonunda aksesuar olarak sıklıkla gördüğümüz rengarenk ponponlar yeni sezonda da, bu trend sayesinde egemenliklerini sürdüreceğe benziyorlar.

Flagship özel koleksiyonları

İstanbul doğal ve tarihi pek çok güzelliği barındırması sebebiyle turistlerin en çok görmek istedikleri şehirler arasında üst sıralarda yer alıyor. Ancak yabancıların İstanbul’u ziyaret sebepleri arasında sadece bu tarihi ve doğal güzellikler bulunmuyor. İstanbul butik ve modaevleri açısından oldukça havalı bir şehir. Hermes, Chanel ve Louis Vuitton gibi moda devlerinin bir değil, ikişer mağaza açtığı ve flagship adı verilen özel koleksiyon barındıran mağazalarının İstanbul’da yer almak için birbirleriyle yarıştığı gerçeği de göz önünde bulundurulursa turistlerin alışveriş için İstanbul’u neden tercih ettiklerini anlamak çok da zor değil.

En lüks markaların mağazalarının yanı sıra department store adı verilen ve bünyesinde birden fazla markayı barındıran dev mağazalar da oldukça ilgi çekiyor. Butik butik gezmeyi sevmiyorsanız ve tek bir mağazaya girip farklı markaların tasarımlarını denemek istiyorsanız Beymen mağazalarına bir göz atabilirsiniz. Köklü bir marka olan Beymen’de ayakkabıdan şapkalara, koltuktan bavula kadar pek çok ürünü satın almak mümkün. Online alışveriş imkanı da sunan Beymen yeni trendleri, müşterilerine daha iyi sunabilmek için personal shopper hizmeti de veriyor.

Our writers' favourites

X
- Enter Your Location -
- or -