Şık İstanbul otellerinin seçkin ve kaliteli hizmetlerini tecrübe edin

SHARE


Lüks ve trend oteller konusunda diğer dünya başkentlerini aratmayan İstanbul’da yerli ve yabancı turistlerin, şık İstanbul otelleri seçimi konusunda herhangi bir güçlük yaşadığını söylersek kente büyük haksızlık etmiş oluruz. Hiç uyumayan şehir, seçkin konuklarına hem dünya markası oteller zincirleri, hem yerli girişimlerin devasa yatırımları, hem de farklı konsept ve tasarımlarıyla pek çok şık İstanbul otelleri sayesinde geniş yelpazede hitap ediyor.

Dünya markası isimlerin güvenirliğinden ve uzun yıllara dayanan tecrübelerinden şaşmayanlar için İstanbul’daki lüks oteller kusursuz bir hizmet vaat ediyorlar ve bunu başarıyorlar.

İstanbul ziyaretleriniz sırasında yüksek müşteri memnuniyeti çıtasını yüksek tutanlardansanız, dünya kraliyet ailesi üyelerinin tercih ettiği ve enfes Boğaz manzarasını tarihi dokuyla harmanlayan Çırağan Palace Kempinski, eşsiz bir alternatif olabilir.

Eğer kentin kalbi Taksim Meydanı’na yakın olmayı tercih ediyorsanız, meydanın ve İstiklal Caddesi’nin sadece birkaç metre uzağındaki InterContinental, Divan City veya Ritz Carlton gibi İstanbul’un elit otellerinden birini ya da müthiş Boğaz manzarası ve oteller vahasındaki stratejik konumuyla Swissotel The Bosphorus seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

Lüksü deniz ve Boğaz ile iç içe yaşamaya niyetliyseniz, İstanbul’un en güzel semtlerinden Beşiktaş’ın kıyısındaki Shangri-La Bosphorus ya da kalitesi dünya çapında kanıtlanmış Four Seasons Bosphorus tam size göre bir seçim olur. Four Seasons ayrıca, kentin Tarihi Yarımadası’ndan uzaklaşmak istemeyenlere Four Seasons Sultanahmet seçeneği ile de hizmet veriyor.

Ama siz rahatlık ve kalite konusunda Hilton markasından vazgeçemeyenlerdenseniz, dünya markası otel zinciri kentin birçok farklı noktasındaki seçenekleriyle beklentilerin de üzerine çıkıyor. Taksim’deki köklü Hilton İstanbul Bosphorus, kentin iş bölgesi civarındaki Hilton İstanbul Bomonti Hotel & Conference Center ve lüks alışveriş merkezlerine yakın konumu ile Hilton İstanbul Kozyatağı, fevkalade yerinde bir tercih oluyor.

Lüks İstanbul otelleri çoğunlukla kentin Avrupa yakasında yoğunlaşıyor olsa da, şehrin öteki ucu Anadolu yakası da gösteriş, üstün ve elit hizmet konusunda Avrupalı rakiplerini aratmıyor. Örneğin; Boğaz’ı, İstanbul’un en eski semtlerinden Üsküdar kıyılarından seyreylemek isterseniz, Sumahan on the Water, uluslararası seyahat ve konaklama otoritelerinin elit listesinde üst sıralarda yer alan bir alternatif olarak karşınıza çıkıyor. Anadolu yakasında Hilton dokunuşu, bu yakanın zarif ve mağrur semti Moda’daki Double Tree by Hilton oteli; Divan Otel farkı ise Divan İstanbul Asia ile tecrübe edilebiliyor.

İstanbul’u ziyaretiniz sırasında yüksek kalite ve lüksü farklı hizmet ve tasarım temelinde sunan konsept ve butik otellerde ararsanız, şık İstanbul otellerinin bu konuda da sizi yüz üstü bırakmayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Konuklarını memnuniyetin de ötesine taşıyan Tarihi Yarımada yakınlarındaki Millennium Suites Hotel, İstanbul’un trend belirleyici moda ve eğlence merkezinde yer alan The House Hotel Nişantası, kaliteli hizmet ve rahatlığı bir aile ortamı ile deniz kıyısında harmanlayan Neorion Hotel ve özellikle akşam yemeklerinin Boğaz manzarası eşliğinde bir lezzet şölenine dönüştüğü teras restoranı ile TomTom Suites şık İstanbul otelleri alternatiflerinden sadece bazılarını oluşturuyorlar.

Kuşkusuz ki, şık İstanbul otelleri sadece yukarıda bahsedilenler ile sınırlı değil. Küçük listemiz sayesinde, kentin önde gelen elit otellerini tecrübe etmiş oluyorsunuz. Bu tecrübelere dayanarak bir sonraki İstanbul seyahatiniz sırasında bu listedeki diğer otellerden yararlanma veya farklı alternatifleri değerlendirme özgürlüğü, İstanbul’un geniş yelpazedeki otel seçkisi sayesinde halen elinizde.

Our writers' favourites

X
- Enter Your Location -
- or -